Diyetimizi Lezzetlendiren Tarifler

Elbette herkesin iradesi, sabrı, dayanıklılığı, istekleri farklı. Ancak yıllarca yaptığım, bir sürü diyetten sonra kendimle ilgili öğrendiğim bir şey var.

Yaptığım şey beni çok mutsuz ediyorsa motivasyonumu kaybediyorum ve kesinlikle başarısız oluyorum’

Başarılı geçen ilk haftamın sonunda çok sevdiğim kimi yiyeceğe karşı inanılmaz özlem duyduğumu fark ettim. Neler mi? Elbette baş düşmanım unlu ve şekerli gıdalar. Bu uzun yolculuğumda, isteklerimin beni yavaşlatmaması için, diyetimi bozmayacak ama beni keyiflendirecek tarifler araştırmaya başladım.

Tariflerin bir kısmını kendi zevkime göre güncelledim. Bazılarını sizinle de paylaşmak istiyorum. Ama unutmayın bunlar arada gerçekten çok istediğinizde yapıp yemeniz gereken tarifler. Sürekli yerseniz tabii ki olmaz.
Evde Hamursuz Pizza

Pizza da benim vazgeçilmezlerim listesinde yer alıyor. Çocukluğumdan beri pizzaya bayılırım. Her gün 1 öğün pizza ye deseler bayıla bayıla kabul edebilirim. Ancak çok yoğun hamur içeren bir gıda olduğundan, uzak durulması gerekenler listesinde ilk beşe giriyor.

Devamı >>Unsuz, Yağsız, Şekersiz Kek

Nedendir bilmem evde pişen kek kokusu beni her seferinde çocukluğuma geri götürür. Daha da fenası kek pişmeden önce kekin çırpıldığı kabın dibini sıyırmak da en çok keyif aldığım şeylerden biridir. Bu yüzden benim olmazsa olmazım kektir. Ama her güzel ve lezzetli yiyecek gibi kek de kalori açısından pek masum sayılmaz.

Devamı >>